Újabb elismerés Az Aranyvonat legendája című filmnek

2023. június 12.
video-1.jpg

Budapest, 2023. június 11. - A legjobb rövid dokumentumfilm díját Az aranyvonat legendája című film kapta a Magyar Mozgókép Fesztiválon.

A díjátadón a film rendezője, Szász Attila köszönetet mondott a film támogatójának, a Magyar Nemzeti Banknak. A dokumentum-játékfilm nem első ízben kap elismerést: az alkotás 2022-ben, Cannes-ban a világ egyik legrangosabb dokumentumfilmes versenyén Ezüst Delfin-díjat nyert.

A film megtörtént esetet dolgoz fel, amikor a II. világháborúban a Magyar Nemzeti Bank dolgozói krimibe illő körülmények között, az Aranyvonaton menekítették ki és helyezték biztonságba Magyarország aranykészletét.

A bátor cselekedetről a Pénzmúzeum A pénz útja című kiállítása is megemlékezik. Az Aranyvonat legendája c. film vetítésére rendszeresen sor kerül a Pénzmúzeumban, idén nyáron hetente nyílik lehetőség megnézni a díjnyertes filmet.

Időpontfoglalás a Pénzmúzeumba: https://www.penzmuzeum.hu/muzeum/idopontfoglalas/

A Pénzmúzeum április 26-án (pénteken) zártkörű rendezvény miatt 11:30-tól zárva tart!

Pénzügyi évszázad - a Magyar Nemzeti Bank 100 éve

Időszaki kiállítással tiszteleg a Pénzmúzeum az MNB centenáriuma előtt

MNB100 – ORSZÁGOS PÉNZÜGYI VERSENY FŐCIKK

Fókuszban a biztosítás: értékeink védelme alapvető emberi igény