Szerelmes érmék a Pénzmúzeum gyűjteményében

2023. február 14.
penzmuzeum-hori-235.jpg

Bár Magyarországon csak nemrég ünnepeljük a Valentin-napot, máshol komolyabb gyökerei vannak e hagyománynak. A világ legrégebbi Valentin-napi üdvözlőkártyája pár éve hétezer fontért kelt el egy aukción. Az 1790-es keltezésű szerelmes üdvözletet így szólt: „Isten veled édes galambom. Csak a tiéd a szerelmem. És ha nem leszel az enyém, sohasem találok nyugtot”.
S, hogy milyen produktum lehet még értékes e tárgykörben? A Pénzmúzeum érmegyűjteménye csodás kincseket rejt. Két érme is lapul a kollekcióban, ami köthető a Valentin-naphoz. Egyértelmű szerelmes üzenet az a Ferenc József által kiadott forgalmi emlékérme, melyet a császár 1854-ben, Erzsébet királynéval kötött házassága évében veretett. A másikat 1879-ben bocsátotta ki, 25 évvel az esküvőjük után. Mindkettő előlapján Ferenc József és Sisi portréja szerepel.

Még több numizmatikai érdekeségért látogass el a Pénzmúzeumba!

Időpontfoglalás itt: https://www.penzmuzeum.hu/muzeum/idopontfoglalas/

A Pénzmúzeum Panoráma Terasz április 26-án zártkörű rendezvény miatt 14:00 órától zárva tart!

2024. április 25.