„Mesés szám a 77”

2023. augusztus 02.
sor

A forint 77. születésnapján numizmatikai előadások, kézműves foglalkozás, kvízek, az Aranyvonat legendája c. film vetítése, élményfestés színesítették a programot, a Pénzmúzeum Panoráma Teraszról pedig új perspektívából lehetett letekinteni a városra, sőt, a vendégek a magasban ki is próbálhatták a frissen üzembe helyezett érmenyomó berendezést.

Az esemény látogatói mindannyian apró ajándékkal távozhattak, a 77 évesek ezen a napon külön meglepetésben részesültek, de extra ajándékot ezúttal azok kaptak, akik a forinttal egyetemben szintén augusztus 1-jén ünnepelték 77. születésnapjukat.

Az érdeklődők száma ismét rávilágított arra, hogy a múzeumok kora nem járt le: az érdeklődők sora a Széll Kálmán téren kígyózott. Köszönjük a szűnni nem akaró érdeklődést!

Találkozzunk következő tematikus napunkon – szeptember végén – a Kutatók Éjszakáján! Addig is a Pénzmúzeum kedd kivételével a hét minden napján ingyenes látogatható!

Időpontfoglalás:

A Pénzmúzeum április 26-án (pénteken) zártkörű rendezvény miatt 11:30-tól zárva tart!

Pénzügyi évszázad - a Magyar Nemzeti Bank 100 éve

Időszaki kiállítással tiszteleg a Pénzmúzeum az MNB centenáriuma előtt

MNB100 – ORSZÁGOS PÉNZÜGYI VERSENY FŐCIKK

Fókuszban a biztosítás: értékeink védelme alapvető emberi igény