Második adventvasárnap

2022. december 08.
1 perc olvasás
pem-advent-02-fb-1.png

Advent második vasárnapja bronz, de mi csupa arannyal várunk titeket a Pénzmúzeumban!

Az első vasárnapon kívül mindnek van neve, mégis úgy tűnhet, hogy nincs logika a sorrendben. Pedig bizony, hogy van. Az adventvasárnapokat karácsonytól visszafelé nevezték el, hiszen egyértelmű, hogy minden vasárnappal egyre fokozódik a meghitt ünnepi hangulat. Így lett a második adventvasárnap a bronzvasárnap.
Várjuk együtt a karácsonyt , látogassatok el Ti is a Pénzmúzeumba a gyerekekkel, nagyszülőkkel vagy barátokkal.
Időpontfoglalás: https://www.penzmuzeum.hu/muzeum/idopontfoglalas/

Értékes iratok kerültek a Pénzmúzeumhoz

Fantasztikus dokumentáció jutott a Pénzmúzeum birtokába. Egy III. kerületi tetőtérben lapultak a kincsek.

2023. január 23.
5 perc olvasás
Krimibe illő menekítés

A Magyar Nemzeti Bank történetében hősies helytállásra példa az Aranyvonat története, ami bővelkedik krimibe illő fordulatokban.

2023. január 23.
3 perc olvasás
Kiemelkedő gazdasági elismerést kapott Csák János

Csák János kulturális és innovációs miniszter kapta az idei Wekerle nagydíjat.

2023. január 19.
3 perc olvasás