Második adventvasárnap

2022. december 08.
1 perc olvasás
pem-advent-02-fb-1.png

Advent második vasárnapja bronz, de mi csupa arannyal várunk titeket a Pénzmúzeumban!

Az első vasárnapon kívül mindnek van neve, mégis úgy tűnhet, hogy nincs logika a sorrendben. Pedig bizony, hogy van. Az adventvasárnapokat karácsonytól visszafelé nevezték el, hiszen egyértelmű, hogy minden vasárnappal egyre fokozódik a meghitt ünnepi hangulat. Így lett a második adventvasárnap a bronzvasárnap.
Várjuk együtt a karácsonyt , látogassatok el Ti is a Pénzmúzeumba a gyerekekkel, nagyszülőkkel vagy barátokkal.
Időpontfoglalás: https://www.penzmuzeum.hu/muzeum/idopontfoglalas/

Félmilliót is érhet, ha ilyet talál otthon

Mennyit ér ma a világon valaha kiadott legnagyobb címletű pénz, amely történetesen magyar volt?

2024. február 14.
5 perc olvasás
A Pénzmúzeum Panoráma Terasz február 12-én zártkörű rendezvény miatt 12:00-tól 17:00-ig zárva tart!

Február 14-én, szerdán már a megszokott nyitva tartással várjuk a kedves látogatóinkat.

2024. február 09.
1 perc olvasás
Kávéházi beszélgetések a Pénzmúzeumban

A Kávéházi beszélgetések a Pénzmúzeum havonta jelentkező eseménysorozata. Ismeretterjesztő előadásaink a pénzt helyezik a beszélgetés középpontjába.

2024. február 05.
2 perc olvasás
Véget ért a Pénzmúzeum rajzpályázata

Ma az eredményhirdetéssel a végéhez ért "Élményeim a Pénzmúzeumban" című rajzpályázatunk.

2024. február 01.
2 perc olvasás