Első adventvasárnap

2022. december 08.
1 perc olvasás
pem-advent-01-fb.png

Az első adventvasárnap, az első gyertya meggyújtása, és a Pénzmúzeum első veletek átélt ünnepi időszaka.
Minden családban más-más hagyományok teszik varázslatossá a karácsony előtti heteket. Van, ahol már az első
vasárnapon uralkodnak az aranyló fények, a forralt bor és a gazdagon megpakolt süteményes tálcák , és van, ahol a
közös programokat részesítik ilyenkor előnyben.
Az egész család számára szuper kikapcsolódás lehet a Pénzmúzeum, így kiállításunk meglátogatását is beépíthetitek az adventi szokások közé. Mi pedig sok szeretettel és meghitt légkörrel várunk titeket.
Áldott, békés adventet kívánunk nektek!

Időpontfoglalás: https://www.penzmuzeum.hu/muzeum/idopontfoglalas/

Értékes iratok kerültek a Pénzmúzeumhoz

Fantasztikus dokumentáció jutott a Pénzmúzeum birtokába. Egy III. kerületi tetőtérben lapultak a kincsek.

2023. január 23.
5 perc olvasás
Krimibe illő menekítés

A Magyar Nemzeti Bank történetében hősies helytállásra példa az Aranyvonat története, ami bővelkedik krimibe illő fordulatokban.

2023. január 23.
3 perc olvasás
Kiemelkedő gazdasági elismerést kapott Csák János

Csák János kulturális és innovációs miniszter kapta az idei Wekerle nagydíjat.

2023. január 19.
3 perc olvasás