/
/
Együttműködéseink

Együttműködéseink

A siker titka a hálózatépítés

A siker titka a hálózatépítés – ez nemcsak a digitalizáció világában, de a társadalom minden szintjén igaz, a kulturális életben pedig talán még inkább.

A Pénzmúzeumnál hiszünk a csapatmunkában, épp ezért egyik legfontosabb célunk, hogy szervezőként, kapcsolatteremtőként segítsük a hazai pénzügyi kultúra fejlesztéséért dolgozó szervezetek, intézmények összefogását. Ezen célok mentén folytatunk szoros együttműködést a Magyar Nemzeti Múzeummal, és több nagy hazai kulturális intézménnyel.

Múzeumi együttműködéseink:
Iparművészeti Múzeum:
A múzeum a kezdetektől fogva egyaránt gyűjti a magyar és egyetemes, a régi és kortárs iparművészeti alkotásokat. A mintegy 100.000 műtárgyból álló gyűjtemény valamennyi műfajban áttekintést nyújt az egyetemes és magyar iparművészet történetéről, a középkortól a 20. század első harmadáig, sőt napjainkig.

Soproni Múzeum:
A Soproni Múzeumnak a városban és környékén tizenkét épületben tizennégy kiállítása látogatható. Központi épülete a Fő téren álló Storno-ház.

Ripp-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum:
A somogyi vármegyeháza, később megyeháza Kaposvár egyik kiemelkedő klasszicista műemléképülete, melyben a Somogy megyei önkormányzat és a Rippl-Rónai Múzeum egy része működik.

Szépművészeti Múzeum:
A Szépművészeti Múzeum állami alapítású és fenntartású országos múzeum Budapesten, a Hősök tere műemlékegyüttesének részeként Budapest világörökségi helyszíneihez tartozik. 1900 és 1906 között, Schickedanz Albert és Herzog Fülöp Ferenc tervei alapján neoreneszánsz és neoklasszicista stílusban épült.

Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatal:
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala a szellemi tulajdon védelméért felelős magyar kormányhivatal. Elnöke 2019. március 15-étől Pomázi Gyula Zoltán.

Wosinszky Mór Megyei Múzeum:
Az intézményben jelenleg négy állandó kiállítás várja a látogatókat. A földszinti régészeti kiállítás az őskortól a kora Árpád-korig mutatja be Tolna megye történetét. Az emeleten a Megelevenedett képek – egy kisváros a századfordulón címet viselő helytörténeti kiállítás kapott helyet. A tárlaton jelképes sétával Szekszárd kelet-nyugati irányú tengelyén haladhatunk végig, olyan nevezetességek, épületek, műemlékek között, melyeket annak idején a városunkba látogatók is megcsodálhattak. Szintén itt, az emeleten tekinthető meg új, állandó kiállításunk is.

Budapesti Történeti Múzeum:
A Budapesti Történeti Múzeum Budapest egyik legjelentősebb múzeuma, a főváros történetének dokumentumait, tárgyi emlékeit gyűjti. Önkormányzati intézmény, de hivatalos besorolása szerint országos múzeum. Központja Budapesten az I., Szent György tér 2. szám alatt van.

Magyar Nemzeti Múzeum:
A Magyar Nemzeti Múzeum országos múzeum, mely a magyar történelem tárgyi emlékeit gyűjti és mutatja be. Főépülete Budapest VIII. kerületében, a Múzeum körúton található. A múzeum klasszicista stílusú épülete 1837–47 között épült, tervezője Pollack Mihály építész volt, alapítója gróf Széchényi Ferenc.

Déri Múzeum:
A Déri Múzeum Debrecen egyik legnevezetesebb közgyűjteménye. A történeti formákkal épült múzeum – előtte Medgyessy Ferenc szobraival – Debrecen belvárosának ékessége. A felújított múzeumot 2012 márciusában adták át. A Déri Múzeum filiáléja a Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum.

Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum:
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum országos szakmúzeum, melynek gyűjtőköre kiterjed a hazai kereskedelem, a vendéglátóipar, valamint a turizmus, idegenforgalom történetének kulturális javaira.

Kiemelt partneri kapcsolatot tartunk fenn a Pénziránytű Alapítvánnyal, elsősorban tanulmányi versenyek és pályázatok lebonyolítása, illetve múzeumpedagógiai programok megvalósítása érdekében. Partnerintézményünk továbbá a Magyar Nemzeti Bank Oktatási és Tudományos Kör Egyesület, a Budapest Centre for Long-term Sustainability, az MNB-EduLab, illetve a Pallas Athéné Könyvkiadó és Könyvesbolt. Az eddigi eredményekre tekintettel, a jövőben további tagokkal szeretnénk bővíteni intézményi hálózatunkat, hogy ezáltal minél színesebbé és hatékonyabbá tehessük a hazai pénzügyi oktatást. 

Munkánk azonban nem áll meg az országhatároknál. Ahogy ma már a pénz világa is egyetlen, globális rendszert alkot, úgy a fizetőeszközökkel kapcsolatos kulturális tevékenységben is egyre fontosabb szerep jut a nemzetközi csatornáknak. Intézményünk többek között évek óta részt vesz az európai jegybankok pénzmúzeumainak – ESCB’s Money Museums Network – nemzetközi szakmai konferenciáin, és 2021 óta már a kontinens határain túllépve, a kambodzsai jegybank pénzmúzeumával (SOSORO Museum) is partneri kapcsolatot ápol.

Kajla:
Családi látogatást terveztek a Pénzmúzeumba? Hozd magaddal a Pénzmúzeumba Kajla-útleveledet, mert pecsételőpont vagyunk. Látogatásod után ne felejtsd el leigazoltatni kollégáinkkal, hogy nálunk jártál!