Ön ezen az oldalon van:Írás-és videópályázat: „Legyél te is feltaláló!”

Írás-és videópályázat: „Legyél te is feltaláló!”

feltalalo-jatek-w.png

Bújj a kedvenc magyar feltalálód bőrébe, és mondd el vagy mutasd meg, milyennek képzeled el egy napját!

Magyarként a hungarikumokon, hagyományainkon kívül tudósainkra és feltalálóinkra is büszkék lehetünk.
Tudtad, hogy a magyar tudósok olyan különleges, vagy éppen mára nélkülözhetetlen találmányokat adtak a világnak, mint a C-vitamin (Szent-Györgyi Albert, Nobel-díjas), a golyóstoll (Bíró László József), gyufa (Irinyi János), a Rubik-kocka (Rubik Ernő), vagy a számítógép (Neumann János)?

Olvass, kutakodj, nézz utána, milyen híres magyar találmányokat rejt a történelem!
Ismerd meg izgalmas történeteiket és életútjukat, bújj a kedvenc magyar feltalálód bőrébe és mutasd be, hogyan képzeled el kedvenc tudósod egy napját, és a híres találmánya feltalálása körüli eseményeket!

Készíts kedvenc feltalálódról kisfilmet vagy írj fogalmazást!
Írásodat (minimum 3, maximum 5 oldal terjedelemben, A/4 méretben) vagy kisfilmedet (minimum 1, maximum 5 percben) küldd el a Penzmuzeum_jatekok@mnb.hu e-mail címre és nyerj egy okostelefont!

A legkiemelkedőbb, legötletesebb fogalmazást és a legkreatívabb kisfilmet egy-egy iPhone SE készülékkel díjazzuk.

Pályázati feltételek: a pályázatra betöltött 16 és 25 év közötti fiatalok jelentkezését várjuk. Egy pályázó egy pályaművet küldhet be.
Beküldési határidő: 2020. október 30.

Pályázat kiírója: Magyar Nemzeti Bank –Látogatóközpontért és pénzmúzeumért felelős önálló osztály
Jelentkezés előtt kérjük olvasd el a Magyar Nemzeti Bank Pénzmúzeuma által szervezett nyereményjátékok szabályzatát, amelyet itt tudsz letölteni.
A beküldéshez szükséges információkért kattints az alábbi linkre!
Játékszabályzat
Nyilatkozat 18 év feletti pályázók részére