A Pénzmúzeum 2. születésnapja

2024. március 18.
penzmuzeum-2szuletesnap-0315-069.jpg

Köszönjük látogatóinknak, hogy a második születésnapon is nyüzsgő hellyé varázsolták a Pénzmúzeumot! Aki velünk tartott március 15-én, korabeli süteményeket kóstolhatott, reformkori jelmezbe bújhatott, bevizsgáltathatta régi érméit, kipróbálhatta, milyen lesz a múzeum hamarosan induló robotika-foglalkozása, lepillanthatott Panoráma Teraszunkról, ahol szerencsekereket is forgathatott, illetve megkóstolhatta születésnapi tortáinkat. Vendégeink ezen a napon átélhették a Pénzmúzeum-élményt, amelyet már több mint 200 000 fő tudhat a magáénak. Egyet megígérhetünk: a harmadik évünket is hasonlóan színes programokkal tesszük vonzóvá!

Egyedülálló erdélyi kiállítás nyílt a fejedelmi kincsekről

Egyedülálló kiállításban vállalt szerepet a Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont.

2024. április 16.
Numizmatikai sorozat

A világ legszebb nemzetközi bankjegyei

2024. április 16.
Kávéházi beszélgetések a Pénzmúzeumban

A Kávéházi beszélgetések a Pénzmúzeum havonta jelentkező eseménysorozata. Ismeretterjesztő előadásaink a pénzt helyezik a beszélgetés középpontjába.

2024. április 09.
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!

Párizs olimpia lázban ég, de nem csak Párizs, hanem a La Monnaie de Paris - A Párizsi Pénzverde múzeuma is.

2024. április 02.