Neumann Next első forduló nyertesei

2023. június 13.
neumann-next-social-1920x1080-maj8.png

Íme a nyertesek névsora!

Hatalmas érdeklődés mellett jelenleg is zajlik a Neumann János 120. születésnapja apropóján rendezett online vetélkedőnk, a Neumann Next, ami mérföldkőhöz érkezett. Lezárult az első forduló, amelyben pénzügyi-gazdasági legekre kérdeztünk rá, sőt, már a szerencsés nyertesek névsora is publikus. (A forduló nyerteseit lásd a cikkünk alatt.)
De ez még csak a kezdet: a vetélkedő fél éven át zajlik, május 1-jén pedig elindult a második forduló, melyben most is 15 db pénzügyi, gazdasági, valamint Neumann János munkásságával kapcsolatos kérdést teszünk fel.
A második forduló a résztvevők Egyensúly és válságok témában való jártasságát térképezi fel. Bár úgy tűnhet, hogy a válságok váratlanul, a semmiből jönnek, valójában a tőkés piacgazdaság velejárója a ciklikusság, mely annyit tesz, hogy konjunkturális (fellendülő) és hanyatló szakaszok követik egymást.
A sikeres szereplés érdekében mind a középiskolásoknak, mind az egyetemistáknak felkészítő anyagot állítottunk össze, melynek megismerése után a kvíz kitöltése könnyebbnek tűnhet. A versenyzőknek a második forduló kérdéseit 2023 május 31-ig van lehetőségük kitölteni.
S hogy miért érdemes részt venni a vetélkedőben, amelyre benevezni most sem késő? Egy Wigner Jenő Nobel-díjas fizikusnak tulajdonított mondat megadja a választ: „Zseni csak egy volt közöttünk: Neumann János.'' Aki tehát megismerné egy magyar zseni életútját, gondolatait és munkásságát, itt a lehetőség!

Gratulálunk minden kategória nyerteseinek, akikkel e-mailen vesszük fel a kapcsolatot!

Középiskolás kategória nyertesei, akik hibátlanul és leggyorsabban töltötték ki a kvízt:

1.           Molnár Márk

23.         Nagy Máté

24.         Menczel Eszter

25.         Luca Keszthelyi

Középiskolás kategóriában, a maximális pontok legalább 50 %-át elérők között kisorsolt nyertesek:

Nagy Szonja

Krepárt Lívia

Farkas Zita

Faragó Noé

Balázs István

Tihanyi Tamás

Németh Máté Barnabás

Nagy Nóra

Toperczer Balázs

Felsőoktatás kategória nyertesei, akik hibátlanul és leggyorsabban töltötték ki a kvízt:

1.           Szedlacskó Ákos

23.         Szabó Anna

24.         Dobos Károly

25.         Szafián Dorottya Anna

Felsőoktatás kategóriában, a maximális pontok legalább 50 %-át elérők között kisorsolt nyertesek:

Smikál Balázs
Branovszky Martin

Vágási Dorina

Iván Zsombor Álmos

Sári Péter

Földi Nóra

Szakmáry Nándor

Ballagó Dániel

Malácsik Emese

Makai Kamilla

Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!

Párizs olimpia lázban ég, de nem csak Párizs, hanem a La Monnaie de Paris - A Párizsi Pénzverde múzeuma is.

2024. április 02.