MoneySim pénzügyi szimulációs verseny díjátadó

2022. december 13.
1 perc olvasás
moneysim-viadal-0684.jpg

Több mint kétezer 9-13. évfolyamos diákot mozgatott meg a MoneySim pénzügyi szimulációs verseny, melyben a Pénziránytű Alapítvány a minél jobb hétköznapi pénzügyi döntéseket jutalmazta. A legkiválóbbnak ezen a téren Madár Gergely, a budapesti Németh László Gimnázium diákja bizonyult, aki egy MacBook Air boldog tulajdonosa lett. Második helyen Lukács Gergő, a Győri SZC Baross Gábor Közgazdasági Technikum tanulója végzett, aki egy iPhone 13 készüléket vihetett haza, míg Nyikos Kata, a győri Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum tanulója egy iPad készülékkel távozhatott. Nyereményükhöz gratulálunk!

Ha érdekelnek a hasonló tanulmányi versenyek, akkor jelentkezz a 2023-as BANK/CODE csapatversenyünkre, ahol négy fordulóban mérettetheted meg magad pénzügyi tudatosság témakörben. Részletes információk a verseny honlapján érhetők el: http://www.bankcode.hu/

Értékes iratok kerültek a Pénzmúzeumhoz

Fantasztikus dokumentáció jutott a Pénzmúzeum birtokába. Egy III. kerületi tetőtérben lapultak a kincsek.

2023. január 23.
5 perc olvasás
Krimibe illő menekítés

A Magyar Nemzeti Bank történetében hősies helytállásra példa az Aranyvonat története, ami bővelkedik krimibe illő fordulatokban.

2023. január 23.
3 perc olvasás
Kiemelkedő gazdasági elismerést kapott Csák János

Csák János kulturális és innovációs miniszter kapta az idei Wekerle nagydíjat.

2023. január 19.
3 perc olvasás