Közel 3000 látogató a Múzeumok éjszakáján

2023. június 27.
muzej2023

Második alkalommal vett részt a Múzeumok Éjszakáján a Pénzmúzeum és Látogatóközpont, az eseményre közel 3000 látogató volt kíváncsi. A nyitástól éjfélig tartó folyamatos sorállás megmutatta, hogy a múzeumok kora nemhogy nem járt le, de komoly érdeklődés mutatkozik a jövőbe mutató, digitális alapokon nyugvó, szórakoztatva oktató kiállítások iránt.

A legnépszerűbb program a Pénzmúzeum Panoráma Teraszon tett esti séta volt. Aki most nem jutott el ide, nem maradt le semmiről: a múzeum és a terasz kedd kivételével a hét minden napján a Pénzmúzeum látogatóinak rendelkezésére áll ingyenesen.

A Pénzmúzeum a Best of Budapest legjobb közösségi tere díjat kapta meg. Májusban a Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ Közösségi Múzeum díjat adott át a Pénzmúzeumnak, amiért aktívan vonja be munkájába a helyi lakosságot, illetve a véleményüket meghallgatva alakítja múzeumpedagógiai foglalkozásait.

Félmilliót is érhet, ha ilyet talál otthon

Mennyit ér ma a világon valaha kiadott legnagyobb címletű pénz, amely történetesen magyar volt?

2024. február 14.
5 perc olvasás
A Pénzmúzeum Panoráma Terasz február 12-én zártkörű rendezvény miatt 12:00-tól 17:00-ig zárva tart!

Február 14-én, szerdán már a megszokott nyitva tartással várjuk a kedves látogatóinkat.

2024. február 09.
1 perc olvasás
Kávéházi beszélgetések a Pénzmúzeumban

A Kávéházi beszélgetések a Pénzmúzeum havonta jelentkező eseménysorozata. Ismeretterjesztő előadásaink a pénzt helyezik a beszélgetés középpontjába.

2024. február 05.
Véget ért a Pénzmúzeum rajzpályázata

Ma az eredményhirdetéssel a végéhez ért "Élményeim a Pénzmúzeumban" című rajzpályázatunk.

2024. február 01.