Közel 3000 látogató a Múzeumok éjszakáján

2023. június 27.
muzej2023

Második alkalommal vett részt a Múzeumok Éjszakáján a Pénzmúzeum és Látogatóközpont, az eseményre közel 3000 látogató volt kíváncsi. A nyitástól éjfélig tartó folyamatos sorállás megmutatta, hogy a múzeumok kora nemhogy nem járt le, de komoly érdeklődés mutatkozik a jövőbe mutató, digitális alapokon nyugvó, szórakoztatva oktató kiállítások iránt.

A legnépszerűbb program a Pénzmúzeum Panoráma Teraszon tett esti séta volt. Aki most nem jutott el ide, nem maradt le semmiről: a múzeum és a terasz kedd kivételével a hét minden napján a Pénzmúzeum látogatóinak rendelkezésére áll ingyenesen.

A Pénzmúzeum a Best of Budapest legjobb közösségi tere díjat kapta meg. Májusban a Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ Közösségi Múzeum díjat adott át a Pénzmúzeumnak, amiért aktívan vonja be munkájába a helyi lakosságot, illetve a véleményüket meghallgatva alakítja múzeumpedagógiai foglalkozásait.

A Pénzmúzeum április 26-án (pénteken) zártkörű rendezvény miatt 11:30-tól zárva tart!

Pénzügyi évszázad - a Magyar Nemzeti Bank 100 éve

Időszaki kiállítással tiszteleg a Pénzmúzeum az MNB centenáriuma előtt

MNB100 – ORSZÁGOS PÉNZÜGYI VERSENY FŐCIKK

Fókuszban a biztosítás: értékeink védelme alapvető emberi igény