KEBA döntő a Pénzmúzeumban

2022. március 23.
1 perc olvasás
20220322101300-1g1a7118-01.jpeg

2022 március 22-én, első alkalommal adott otthont a Pénzmúzeum a KEBA (Középeurópai Brókerképző Alapítvány) döntőjének.

A Közép-Európai Brókerképző Alapítvány a középiskolások számára közel 20 éve rendezi meg a tőzsdejáték versenyét. Az idei versenyre 90 iskolából közel 164 csapat jelentkezett, akik közül most a legjobb versenyzők mérhették össze tudásukat a Pénzmúzeum falai között.

A verseny célja a középiskolás diákok pénzügyi műveltségének fejlesztése, a tudatos pénzügyi magatartás kialakítása. A diákok jelentős része a megszerzett tudását későbbi tanulmányai során is hasznosítani tudja.

A KEBA verseny szoros együttműködő partnerei között van a Budapesti Értéktőzsde és a Budapest Institute of Banking (BIB) is évről évre.

Gratulálunk minden versenyzőnek!

Múzeumok Éjszakája

Hatalmas érdeklődés mellett zajlott a Múzeumok Éjszakája a Pénzmúzeumban.

2022. június 29.
2 perc olvasás
Válogatott ritkaságok az MNB Bankjegy- és Éremgyűjteményéből 9. rész

Kevéssé közismert, hogy a Magyar Nemzeti Bank őrzi az ország második legnagyobb pénztörténeti gyűjteményét.

2022. június 27.
5 perc olvasás