Intelligens úticél lett a Pénzmúzeum

2023. október 21.
188771-penzdsc-3430.jpg

Bronzérmes lett a Pénzmúzeum „A pénz útja című kiállítása” European Cultural TourismNetwork (ECTN) Awardon. Az eredményt az ECTN által 2023. október 18-21-én a ciprusi Páfoszban, az Okos Turizmus idei fővárosában a 16. Nemzetközi Kulturális Turisztikai Konferencia keretében jelentették be.

Az Európai Kulturális Turisztikai Hálózat díját olyan kulturális turisztikai célpontok teljesítményéért ítélik oda, amelyek jelentős eredményeket értek el a látogatói élmény javítása terén. A díjazásban olyan kiválósági példák kerülnek elismerésre, amelyek ösztönzik az intelligens és fenntartható kulturális turisztikai kezdeményezések megvalósulását.

Nem ez az első nemzetközi díj, amelyet 2023 őszén a Pénzmúzeum elnyert. A nemzetközi zsűri döntésének értelmében a Pénzmúzeum az European Museum Academy (EMA) fődíját is magáénak tudhatja, amelyet először szeptemberben ítéltek oda magyarországi intézménynek. A múzeumi tanulás fontosságát elismerő DASA-díjjal „A Pénz útja” című kiállításunk tartalmát, valamint a hatékony múzeumi edukációt ismerték el.

Időpontfoglalás és érdekességek a Pénzmúzeum oldalán olvashatóak:

A Pénzmúzeum április 26-án (pénteken) zártkörű rendezvény miatt 11:30-tól zárva tart!

Pénzügyi évszázad - a Magyar Nemzeti Bank 100 éve

Időszaki kiállítással tiszteleg a Pénzmúzeum az MNB centenáriuma előtt

MNB100 – ORSZÁGOS PÉNZÜGYI VERSENY FŐCIKK

Fókuszban a biztosítás: értékeink védelme alapvető emberi igény