Csillogó csillag csegelyek – Adventi foglalkozások a Pénzmúzeumban

2022. december 09.
1 perc olvasás
img-7874.jpg

Az érdeklődők december 9-én 14:00 és 17:00 között ismét kézműves foglalkozás keretein belül ismerkedhetnek a pénzzel.

Az alkotni vágyók ezen a pénteken is a csegely nevű szabálytalan pénzérméről tudhatnak meg többet. Ezüst fóliából Apafi Mihály erdélyi fejedelem csillag vagy hold alakú csegelyeinek mintájára csillag, illetve hold formájú érméket vághatnak ki, majd rájuk kasírozhatják a pénzverés védőszentjét, amit karácsonyfadísszé alakítva haza is vihetnek.

A kézműves programot követően a Pénzmúzeum és Látogatóközpont ingyenes meglátogatását is javasoljuk.

Cím: 1122 Budapest Krisztina krt. 6

Értékes iratok kerültek a Pénzmúzeumhoz

Fantasztikus dokumentáció jutott a Pénzmúzeum birtokába. Egy III. kerületi tetőtérben lapultak a kincsek.

2023. január 23.
5 perc olvasás
Krimibe illő menekítés

A Magyar Nemzeti Bank történetében hősies helytállásra példa az Aranyvonat története, ami bővelkedik krimibe illő fordulatokban.

2023. január 23.
3 perc olvasás
Kiemelkedő gazdasági elismerést kapott Csák János

Csák János kulturális és innovációs miniszter kapta az idei Wekerle nagydíjat.

2023. január 19.
3 perc olvasás