Csillogó csillag csegelyek – Adventi foglalkozások a Pénzmúzeumban

2022. december 09.
img-7874.jpg

Az érdeklődők december 9-én 14:00 és 17:00 között ismét kézműves foglalkozás keretein belül ismerkedhetnek a pénzzel.

Az alkotni vágyók ezen a pénteken is a csegely nevű szabálytalan pénzérméről tudhatnak meg többet. Ezüst fóliából Apafi Mihály erdélyi fejedelem csillag vagy hold alakú csegelyeinek mintájára csillag, illetve hold formájú érméket vághatnak ki, majd rájuk kasírozhatják a pénzverés védőszentjét, amit karácsonyfadísszé alakítva haza is vihetnek.

A kézműves programot követően a Pénzmúzeum és Látogatóközpont ingyenes meglátogatását is javasoljuk.

Cím: 1122 Budapest Krisztina krt. 6

Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!

Párizs olimpia lázban ég, de nem csak Párizs, hanem a La Monnaie de Paris - A Párizsi Pénzverde múzeuma is.

2024. április 02.