Családi kézműves foglalkozásokkal vár a Pénzmúzeum!

2023. július 17.
csaladi-kezmuves-cover.png

Családi kézműves foglakozásokkal vár a Pénzmúzeum!
Folytatódnak a nyári családi kézműves foglalkozásaink júliusban is a Pénzmúzeumban, amin ingyenesen vehetnek részt az érdeklődők. Mint minden hétfőn, 17-én is 10 órától várjuk a lelkes kézműveskedőket, ahol Apafi csegelyét és a sólymot készíthetik el. Július 22-én és 23-án pedig tündöklő nyakbavalókat alkothatnak a látogatók 10 és 14 óra között.

Mindkét rendezvény ingyenes, de kérjük, hogy jelentkezzen be, és jelezze, melyik napon és időpontban érkeznek (10:00, 11:00, 12:00, 13:00 óra), illetve hány gyermekkel vennének részt a programon.
Bejelentkezés: csaladi@penzmuzeum.hu

A programok leírását itt olvashatják.

Családi kézműves foglalkozás Apafi csegelyével és a sólyommal

(július 17. hétfő 10-14 óráig, Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont, Aula)

Nem is olyan régen, a 17. században, Apafi Mihály erdélyi fejedelem különös levelet kapott a szomszédos váradi török basától. Aranyló szárnyú, elveszett sólymát kereste, de valójában csak ravaszul akart hadi adót kicsalni a fejedelemtől.

Gondolt egyet Apafi Mihály, egyszerű sólymot fogatott, egyik szárnya alá száz arannyal teli zsákot, másik szárnya alá is száz arannyal teli zsákot rejtett, így küldte vissza a madarat a török basához.

Móra Ferenc: Rab ember fiai című kisregénye ihlette a Pénzmúzeum következő foglalkozását, ahol elkészítheted a kis madárkádat, és csegelyt is rejthetsz a szárnya alá.

Nyakbavaló – kézműves foglalkozás a család minden tagjának

(július 22–23. szombat-vasárnap 10–14 óráig, Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont, Aula)

Mi az?

Kerekedik, domborodik, ha kifested, szépen fénylik.

Pompás bronz lesz, ezüstös vagy aranyos,

Ha meglátja, még a Nap is rád ragyog.

Gyere el a Pénzmúzeumba július 22–23-án nyakéket készíteni! Díszíts saját medált, melyen királyaink és fejedelmeink pénzérméinek míves éremképei elevenednek meg. Ékesítsd csillogó színekkel, hogy ország-világ csodájára járjon, ha nyakadba akasztod. Remek ajándék a Nagyi születésnapjára, Anya és Apa házassági évfordulójára, a hugi névnapjára, vagy bármelyik más jeles eseményre.

Szeretettel várjuk a család minden tagját a Pénzmúzeumba!

A Pénzmúzeum április 26-án (pénteken) zártkörű rendezvény miatt 11:30-tól zárva tart!

Pénzügyi évszázad - a Magyar Nemzeti Bank 100 éve

Időszaki kiállítással tiszteleg a Pénzmúzeum az MNB centenáriuma előtt

MNB100 – ORSZÁGOS PÉNZÜGYI VERSENY FŐCIKK

Fókuszban a biztosítás: értékeink védelme alapvető emberi igény