Bank/Code 2023

2023. április 11.
2 perc olvasás
bankcode-szuperdonto-2023-0581.jpg

Hogyan hozzunk jó gazdasági döntéseket? Hol érdemes a pénzünket tartani? Mire jó a bankkártya? Milyen kockázatok merülhetnek fel egy befektetés során? – többek között ezekre a kérdésekre kaphattak választ a felkészülés és a versenyfeladatok megoldása során azok a középiskolások, akik beneveztek a Bank/Code 2023 versenyre.
A versenyre olyan, háromfős középiskolai csapatok nevezhettek, akik egyazon intézmény tanulói. A csapatot felkészítő tanár vagy szülő segíthette, de a Pénziránytű Alapítvány is hozzájárult a sikeres részvételhez. Számítási példákat bemutató versenyfelkészítő webinárium-sorozatuk, valamint a felkészüléshez szükséges ingyenes háttéranyagaik a magabiztos szereplést támogatták.

A verseny 4 fordulóból állt, a szuperdöntő a legeredményesebb 3-3 csapat részvételével zajlott március 30-án a Pénzmúzeumban.

Eredmények:

Az 1. helyezett a zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium iskola csapata lett. Nyereményük egy-egy Apple Macbook Air notebookot és 60.000 Ft/fő értékű utalvány.

A 2. helyezett a - Lauder Javne Zsidó Közösségi Óvoda, Általános Iskola, Középiskola és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola iskola csapata lett. Nyereményük egy-egy Apple iPhone 14 (128GB) mobiltelefon, valamint 40.000 Ft/fő értékű utalvány.

A 3. helyezett a ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium iskola csapata lett. Ők fejenként egy-egy Apple iPad 10 készülékkel és 20.000 Ft/fő értékű utalvánnyal lettek gazdagabbak.

Gratulálunk a nyerteseknek!

Százezredik látogatóját fogadta a Pénzmúzeum

A Pénzmúzeum a nyitása utáni 15 hónapban elérte a 100 000 fős látogatószámot!

2023. június 05.
2 perc olvasás
Pénzmúzeumos kiadvány hozta el az Év Illusztrátorának járó díjat

A könyv megvásárolható a PABooks könyvesboltjában a Bölcs Várban, illetve a Pénzmúzeum kávézójában is.

2023. június 05.
1 perc olvasás
Ezek az emlékérmék várhatók 2024-ben

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) összeállította a 2024. évi emlékérme-kibocsátási programját.

2023. június 02.
4 perc olvasás
Neumann Next 3. fordulójához felkészítő cikk a felsőoktatásban tanulóknak

Néhány tudnivaló a bankok szerepéről a gazdaság működésében. Olvasd el, mielőtt kitöltöd a forduló kérdéseit!

2023. június 01.
5 perc olvasás