A vikingek kincse

2022. március 23.
1 perc olvasás
moneta2.jpg

Bemutatjuk Monetát az időutazó Robotot, akivel személyesen is találkozhattok a Pénzmúzeumban.
Áprilistól a Múzeum ajándékboltjában kapható lesz a „Moneta, az időutazó” mesekönyvsorozat első kötete, a Vikingek kincse című kiadvány!
Az edukatív mesekönyv Moneta, a robot kalandjain keresztül mutatja be a pénzügyek világát a legfiatalabb korosztálynak. Az első kötet kalandos utazásra invitálja a fiatal olvasókat, ahol a vikingek izgalmas történetén keresztül ismerkedhetnek meg a pénzügyi gondolkozás alapjaival, miközben szórakoztató feladatok megoldásával maguk is aktív szereplőjévé válnak a bátor ikerpár és Moneta, a robot kalandjainak.
A mesekönyvet Kertész Edina írta és Bertóthy Ágnes rajzai színesítik.

Múzeumok Éjszakája

Hatalmas érdeklődés mellett zajlott a Múzeumok Éjszakája a Pénzmúzeumban.

2022. június 29.
2 perc olvasás
Válogatott ritkaságok az MNB Bankjegy- és Éremgyűjteményéből 9. rész

Kevéssé közismert, hogy a Magyar Nemzeti Bank őrzi az ország második legnagyobb pénztörténeti gyűjteményét.

2022. június 27.
5 perc olvasás