A téli szünet magas látogatószámot hozott

2023. január 12.
penzmuzeum-100-latogato-04-1.jpg

Rengetegen voltak kíváncsiak a téli szünetben is az ingyenesen látogatható Pénzmúzeumra, mely első ünnepi szezonjában kis híján 3500 főt látott vendégül.

Szívmelengető karácsonyi kisfilmmel rukkolt elő a Pénzmúzeum. A másfél perces alkotás célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a családi együttlétek fontosságára.

A múzeum ez utóbbihoz kínált terepet, hiszen a meghosszabbított téli szünetben nyitva állt a közönség előtt. Ráadásul minden 100. látogató ajándékcsomaggal távozhatott, ami társasjátékot, bögrét, hátizsákot és a Pénzmúzeum kávézójában levásárolható kupont rejtett.

A Pénzmúzeumot első ünnepi időszakában – december 21.és január 8. között – 3470 fő kereste fel. Népszerűek voltak a Kézműves Pénzműves elnevezésű foglalkozások is, melyek keretén belül 230 fő csegelyt, kitűzőt, perselyt, bugyellárist készíthetett, illetve vihetett haza.

A Facebookon az ünnepi időszakban két nyereményjáték zajlott, az elsőn 756, a másodikon 636 fő vett részt. Mindkét játék során az 5-5 nyertes jutalma egy-egy ajándékcsomag volt. A szünidei szezonban a 100. látogatókat is beleértve összesen 30 db nyeremény talált gazdára.

Kávéházi beszélgetések - július 24.

A pékáruk forradalmáról a kovászolás rocksztárját kérdeztük.

2024. július 25.
A Pénzmúzeum Panoráma Terasz július 24-én 17 óra és 20 óra között zárva tart

Július 25-én, csütörtökön már a megszokott nyitvatartással várjuk a kedves látogatóinkat.

2024. július 23.
Második állomására, Marosvásárhelyre érkezett a Fejedelmek aranya című kiállítás

A Fejedelmek aranya – Uralkodói reprezentáció Erdélyben című vándorkiállítás június 22-én második helyszínére, Marosvásárhelyre érkezett.

2024. július 22.
A Pénzmúzeum Panoráma Terasz július 23-án zárva tart.

Július 24-én, szerdán újra várjuk a kedves látogatóinkat!

2024. július 18.