/
/
/
A Pénzmúzeum ismét a legjobbak között

A Pénzmúzeum ismét a legjobbak között

2024. október 10.
luigi_díj

Budapest, 2024 október 9. – A Pénzmúzeum idén is részt vett a European Museum Academy (EMA) díjátadóján Cipruson. A Pénzmúzeum tavaly DASA-díjjal távozott a megmérettetésről, mellyel az állandó kiállítás tartalmát, a felhasználóbarát kiállítótereket, valamint a hatékony múzeumi edukációt ismerték el.
Idén egy másik kategóriában, a Luigi Micheletti-díjért folyó küzdelemben indult el a Pénzmúzeum, «A Pénz útja » című tárlatával. Ez az elismerés az állandó kiállításokra, a narratívára, illetve a történetmesélésre helyezi a fókuszt.
Ebben a kategóriában a testület 11 tagú nemzetközi zsűrijének döntése értelmében a legjobb öt között végzett intézményünk. Értékelésükben a bírók arra hívták fel a figyelmet, hogy „a látogatás során a vendégek egy jól irányított, magas szakmai színvonalú és átgondoltan megtervezett múzeumot csodálhatnak meg”. 
Az idei Luigi Nicholetti-díjat a dániai Carl Nielsen Múzeum vihette haza.
Számunkra a megtiszteltetés, hogy az EMA múzeumi konferenciájának és döntőjének 2025-ben a Pénzmúzeum adhat otthont!

 

További híreink

Újabb nemzetközi díjat nyert a Pénzmúzeum

Londonban ismerték el az Utazó Múzeum pénzügyi ismeretterjesztő programot

2025. június 10.
A Pénzmúzeum Panoráma Terasz nyitvatartása június 9-től módosul.

Minden nap 14:00 és 22:00 óra között várjuk vendégeinket.

2025. június 6.