A Macaronkirály újabb nagy dobása

2023. február 06.
pierre-herme.jpg

2023-ban a Párizsi Pénzverde (Monnaie de Paris) egyesítette erőit a híres francia cukrász, Pierre Hermével, másnéven a Macaronkirállyal, hogy valami igazán művészi alkotással örvendeztessék meg az érmegyűjtőket.
A macaron formájú érme tisztelgés a kézműves és egyben művészi sütemények előtt. A Párizsi Pénzverdének ez az első, nem lapos érméje, rajta egymásba fonódva a PH monogram és az RF, a Francia Köztársaság rövidítése látható.

Mint ismeretes, a macaron a franciák legismertebb süteménye, a műfaj legnevesebb alkotója pedig Pierre Hermé, akit 2016-ban a világ legjobb cukrászának választottak. Ugyanebben az évben a Vanity Fair a negyedik helyre hozta ki a mestert a világ 50 legbefolyásosabb franciája listán. Emellett Hermé a gasztronómia fejlődéséért tett erőfeszítéseit a francia állam is több ízben elismerte.

Kép forrása: https://www.monnaiedeparis.fr/en/pierre-herme-en

Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!

Párizs olimpia lázban ég, de nem csak Párizs, hanem a La Monnaie de Paris - A Párizsi Pénzverde múzeuma is.

2024. április 02.