1970. április 22- Az első hivatalos Föld Napja

2022. április 22.
fold-napja-monetaval.jpg

Az emberiség történelmének legnagyobb megmozdulásán 20 millió ember vett részt. Akkoriban „még csak” a légszennyezés és a szemetelés problémáinak megoldására akarták felhívni a figyelmet, míg ma már a bioszféra pusztulása, az ipari szennyezés, az őserdők irtása, a sivatagok terjeszkedése, az üvegházhatás, az ózonlyukak, a veszélyes hulladékok, a túlnépesedés, a savas eső és az óceánok szennyezettsége is újabb és újabb kihívást jelent.

Egyéni szinten a környezettudatos életmód mellett olyan célok, cégek és megoldások támogatásával is tehetünk a Föld megóvásáért, amelyek figyelnek a környezetvédelemre, fenntarthatóságra, megújuló energiát alkalmaznak. A szervezők ezért a 2022-es Föld Napja szlogenjének az angol “Invest in our Planet”, azaz “Fektess be a bolygónkba!” szlogent választották.

Partnerünk, a BC4LS (Budapest Centre for Long-Term Sustainability) olyan tudás- és oktatóközpont, amelynek elsődleges célkitűzése a hosszútávú fenntarthatósággal kapcsolatos kutatások elősegítése, valamint az ezzel kapcsolatos tudományos gondolkodás támogatása.

Ha Titeket is érdekel a fenntarthatóság témaköre, akkor látogassátok meg a BC4LS honlapját: https://www.bc4ls.com/

Kávéházi beszélgetések - május 14.

Hatalmas érdeklődés kísérte tegnap az immáron nyolcadik alkalommal megrendezésre kerülő eseményünket

2024. május 15.
Újabb díjat kapott a Pénzmúzeum!

A Pénzmúzeum a „Legjobb közösségi terek” kategória győzteseként elnyerte a „Best of Budapest & Hungary 2023” díjat.

2024. május 09.
Kávéházi beszélgetések a Pénzmúzeumban

A Kávéházi beszélgetések a Pénzmúzeum havonta jelentkező eseménysorozata. Ismeretterjesztő előadásaink a pénzt helyezik a beszélgetés középpontjába.

2024. május 08.
Európa legjobb múzeumai között a Pénzmúzeum

Kétkörös megmérettetés után bekerült Európa legkiválóbbjai közé a Pénzmúzeum és Látogatóközpont.

2024. május 06.