1970. április 22- Az első hivatalos Föld Napja

2022. április 22.
fold-napja-monetaval.jpg

Az emberiség történelmének legnagyobb megmozdulásán 20 millió ember vett részt. Akkoriban „még csak” a légszennyezés és a szemetelés problémáinak megoldására akarták felhívni a figyelmet, míg ma már a bioszféra pusztulása, az ipari szennyezés, az őserdők irtása, a sivatagok terjeszkedése, az üvegházhatás, az ózonlyukak, a veszélyes hulladékok, a túlnépesedés, a savas eső és az óceánok szennyezettsége is újabb és újabb kihívást jelent.

Egyéni szinten a környezettudatos életmód mellett olyan célok, cégek és megoldások támogatásával is tehetünk a Föld megóvásáért, amelyek figyelnek a környezetvédelemre, fenntarthatóságra, megújuló energiát alkalmaznak. A szervezők ezért a 2022-es Föld Napja szlogenjének az angol “Invest in our Planet”, azaz “Fektess be a bolygónkba!” szlogent választották.

Partnerünk, a BC4LS (Budapest Centre for Long-Term Sustainability) olyan tudás- és oktatóközpont, amelynek elsődleges célkitűzése a hosszútávú fenntarthatósággal kapcsolatos kutatások elősegítése, valamint az ezzel kapcsolatos tudományos gondolkodás támogatása.

Ha Titeket is érdekel a fenntarthatóság témaköre, akkor látogassátok meg a BC4LS honlapját: https://www.bc4ls.com/

A Pénzmúzeum április 26-án (pénteken) zártkörű rendezvény miatt 11:30-tól zárva tart!

Pénzügyi évszázad - a Magyar Nemzeti Bank 100 éve

Időszaki kiállítással tiszteleg a Pénzmúzeum az MNB centenáriuma előtt

MNB100 – ORSZÁGOS PÉNZÜGYI VERSENY FŐCIKK

Fókuszban a biztosítás: értékeink védelme alapvető emberi igény