Értékmentés, értékteremtés - Időszaki kiállítás a Pénzmúzeumban
2022. augusztus 31. 17:00

A Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont a pénz funkcióit bemutató központi kiállítása mellett időszaki tárlatoknak is teret biztosít. Az aktuális, idén augusztus 31-ig látogatható időszaki kiállítás egy egyedülálló örökségvédelmi projektet, a múzeumnak is otthont adó volt Postapalota teljes felújítását és műemléki helyreállítását mutatja be az érdeklődőknek.

A Buda szívében álló irodaépület 1924 és 1926 között épült, a kor egyik legfoglalkoztatottabb magyar építésze, Sándy Gyula tervei alapján – aki a Postapalotával életműve ékkövét alkotta meg. Noha a ház eleve nehéz gazdasági körülmények között épült meg, a történelem a továbbiakban sem kímélte a Postapalotát: a II. világháború, az ’56-os forradalom, majd szocializmus évtizedei mind rajta hagyták nyomukat az épületen.

Miután 60 évvel később, 2016-ban a Magyar Nemzeti Bank megvásárolta a palotát, a következő évtől induló átfogó, külső-belső felújítás elsődleges célja az eredeti állapot lehető legteljesebb helyreállítása és az építészeti örökség műemléki védelmének biztosítása lett. Az időszaki kiállítás keretében a látogatók ebbe a folyamatba nyerhetnek betekintést a felújítás során készített fotósorozat, illetve videófilm segítségével, de megcsodálhatják az épület eredeti tervrajzait és makettjét is.

Az egyedülálló időszaki tárlat augusztus 31-ig látogatható nyitvatartási időben.

Nyitvatartás:
Hétfőn: 9:00-17:00
Kedden a múzeum zárva tart!
Szerdán: 9:00-17:00
Csütörtökön: 9:00-19:00