Családi kézműves programok - Koronát minden pünkösdi király fejére

2024. május 18. 11:00 - 15:00

Rövid, mint a pünkösdi királyság, avagy koronát minden pünkösdi király fejére!

Valamikor réges-régen többnyire lóversennyel vagy más ügyességi próbával dőlt el, ki lesz egy évre a pünkösdi király. Pénz, arany, kincs nem járt a címmel, de „…nem kell pedig hinni, hogy ez csak valami üres czím. Járnak emellé hatalmas kiváltságok. A pünkösdi király egy évig minden lakodalomba, ünnepélyre, mulatságra hivatalos, minden kocsmában ingyen rovása van, amit elfogyaszt, fizeti a község, lovát, marháját tartoznak a társai őrizni, s ha netán valami apró vétséget követne el, azért testi büntetéssel nem illetik. Ilyen nagy úr a pünkösdi király egy álló évig.”

A régi hagyományt nem tudjuk feltámasztani, de minden vállalkozó szellemű ifjú saját készítésű koronában távozhat a pünkösdi hétvégén a Pénzmúzeumból.

Ne felejtsd otthon a Pecsétgyűjtő füzetedet! Ha még nincs, most sem késő elkészíteni.

A Pénzmúzeumban tartott bármely kézműves foglalkozáson való részvételért jár egy pecsét. Gyűjtsd össze mind a 10 darabot, és mi ajándékkal jutalmazunk.

A rendezvény ingyenes, de kérjük, hogy jelentkezz be, és jelezd hány gyermekkel vennél részt a programon.

Bejelentkezés: csaladi@penzmuzeum.hu

Szeretettel várjuk a család minden tagját!

Az eseményről álló- és mozgókép készül. A programváltozás jogát fenntartjuk!

További esemény

Robotikafoglalkozás a Pénzmúzeumban

2024. június 19. 15:30
Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont - Múzeumpedagógia terem

Az aranyvonat legendája című film vetítése (június 20.)

2024. június 20. 17:00
Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont

Az aranyvonat legendája című film vetítése (június 20.) | English Sub (

2024. június 20. 18:00
Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont | Hungarian Money Museum and Visitor Center

Múzeumok Éjszakája a Pénzmúzeumban - Programok a múzeumban

2024. június 22. 16:00
Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont - 1122 Budapest, Krisztina krt. 6.