Az aranyvonat legendája című film vetítése (április 4.) | English Sub

2024. április 04. 18:00

A Szász Attila rendezésében és a Magyar Nemzeti bank támogatásával létrejött díjnyertes dokumentum-játékfilm megtekinthető lesz április 4-én a Pénzmúzeumban, 18 órától a Múzeumpedagógiai teremben.

A film megtörtént esetet dolgoz fel, amikor a II. világháborúban a Magyar Nemzeti Bank dolgozói krimibe illő körülmények között, az Aranyvonaton menekítették ki és helyezték biztonságba Magyarország aranykészletét.

Hang: Magyar
Felirat: Angol

Az eseményen való részvételi szándékát kérjük a "Jelentkezem!" gombra kattintva jelezze!

The screening of the Legend of the Gold Train

The award-winning documentary-feature film, directed by Attila Szász and supported by the Central Bank of Hungary, will be available at the Money Museum from 6 p.m. in the Museum Pedagogy Room.

The film tells the story of the employees of the Central Bank of Hungary who rescued and secured Hungary’s gold reserves during the Second World War on a train which later came to be known as the Gold Train.

Audio: Hungarian
Subtitle: English

Please indicate your intention to participate in the event by clicking on the "Apply!" button!

További esemény

Élményfestés

2024. április 28. 14:00
Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont - Múzeumpedagógia terem

Az aranyvonat legendája című film vetítése (május 2.)

2024. május 02. 17:00
Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont

Az aranyvonat legendája című film vetítése (május 2.) | English Sub

2024. május 02. 18:00