Augusztus 1. nyílt nap a Pénzmúzeumban

2022. augusztus 01. 09:00

Gyere el Te is a Pénzmúzeum nyílt napjára!

Különleges programokkal várunk mindenkit augusztus első napján a Pénzmúzeumban.
Fontos, hogy ezen a napon nem szükséges regisztráció a látogatáshoz, így mindenképpen érdemes ellátogatnod hozzánk.

Kezdés: 16:00
Zárás: 20:00

Programok:

A Pénz útja állandó kiállítás (állandó kiállítás)
A Pénzmúzeum a pénz öt funkciója köré szervezte tereit, segítve saját érintettségünk és a jegybank szerepének megértését a pénzügyek izgalmas, egyszerre ismerős és ismeretlen világában. Az egyes terekben a problémafelvetést a személyes pénzügyeken, döntési játékon keresztül élhetjük át, amit történeti, pénzismereti kitekintés, a jegybanki funkciók bemutatása és numizmatikai tartalmak tesznek teljessé.

Ismerd meg Hőseinket!
Az Aranyvonat legendája - az MNB egykori hőseinek emléket állító játékfilm vetítése.

Pénzügyekről játékosan 0-99 éveseknek – Pénziránytű Alapítvány
Pénzügyi kultúránk már egészen kicsi kortól fejleszthető, de sohasem késő tudatosabban tekinteni a pénztárcánkra.
Az óvodásokat és kisiskolásokat Suska és Zsozsó pénzügyi társasjátékai várják – ajánlott korosztály: 5-8 évesek
Pénzügyi személyiségünk titkai – személyiségtesztek gyerekeknek, középiskolásoknak és felnőtteknek
Mások helyett mindig könnyebb dönteni? – MoneySim pénzügyi szimuláció 14 éves kortól
Ha érted a pénzed, az érted dolgozik, nem ellened!

Bankjegylabor
A bankjegyeket mindenki ismeri, vagy mégsem? Gyere és fedezd fel rejtett titkaikat az MNB szakembereinek segítségével!
Különleges előadások a pénzről Garami Erika és Tóth Csaba prezentálásában
Kézműves foglalkozás a pénz világában
A kisebbek érmét készíthetnek velünk, perselyt amiben gyűjthető az érme, és bugyellárist amiben elvihető.

Takarékbélyeg gyűjtés a Pénzmúzeumra adaptálva
70-80-as években nagy népszerűségnek örvendett, és fontos szemléletformáló volt az iskolás gyerekek körében a takarékbélyeg gyűjtés. Gyűjtsd össze az összes darabot, és váltsd be értékes nyereményre.

Gyere el Te is, és légy részese a Pénzmúzeum élménynek!

pm-nyilt-nap-plakat.jpg

További esemény

Családi kézműves programok - Fesd színesre!

2024. március 29. 10:00

Családi kézműves programok - Díszes tikmonyok

2024. március 30. 11:00
Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpont

Családi kézműves programok - Vedd fel a fonalat!

2024. március 31. 11:00

Családi kézműves programok - Bugyelláris készítés